Back-up power förse 500W/800VA ren sinusvåg | Lampmani
Gratis leverans när du köper för 999kr
60 dagars returrätt
Expertrådgivning
KopieraKopierad
  • Produktbeskrivning
    • Nödkraftsystemet är en enhet som säkerställer en växelspänningskälla vid strömavbrott.
    • Den anslutna utrustningen drivs då från det anslutna batteriet.
    • Om elförsörjningen inte återställs kan systemet (EPS) stängas av när batterispänningen sjunker till cirka 10,2V ± 0,3V.
    • Detta är för att skydda batteriet mot djupurladdning och därmed skador.
    • Skydd mot överbelastning, kortslutning, överladdning och omvänd polaritet.
    • Typ av reservbatterier: AGM, GEL.
    • Spänning för reservbatterier: 12V DC.
    • Nominal kapacitet: 800VA.
    • Nomineffekt: 500W.
    • Ingångsspänning: 230 V AC - 50Hz.
    • Utgångsspänning: 230V AC ± 3% - 50Hz / ren sinusvåg.
    • Laddningsström: 5 A / 10 A valbart.
    • Laddningsspänning: 13,6V ± 0,3V.
    • Gräns för låg batterispänning: 11V ± 0,3V.
    • Skydd för frånkoppling vid låg batterispänning: 10,5V ± 0,3V.
    • Responstid: < 4 ms.
    • Kylning: ja.
    • Drifttemperatur: 0 ~ 40°C.
    • Relativ luftfuktighet: 10% ~ 90%.
    • Lagringstemperatur: -15°~ 45°C.
    Speciell rabattkod gäller för denna produkt.
    Denna produkt är listad i följande kategorier
    Annat, Elektrisk installation, Elektriska tillbehör
  • Parametrar
  • Dokument för nedladdning
  • Betyg och recensioner1
  • Frågor om produkten0
5.00
/ 1
Produktbetyg
5.00
100%