Nätomriktare SolaX Power 15kW, X3-MIC-15K-G2 Wi-Fi | Lampmani
Gratis leverans när du köper för 999kr
60 dagars returrätt
Expertrådgivning
KopieraKopierad
  • Produktbeskrivning
    • Den trefasiga nätväxelriktaren har ett brett MPPT-matningsspänningsområde, vilket ger hög inspänning (upp till 640 V) och hög verkningsgrad (98,3%).
    • Växelriktaren kan anslutas till WiFi och fjärrstyras.
    • X3 = 3 faser.
    • MIC = serie.
    • 15K = 15 kW.
    • 200% överdimensionering.
    • Högt IP66-skydd.
    • 24 timmars realtidsövervakning.
    DC-ingång:
    • Antal MPPTa: 2.
    • Startspänning: 150 V.
    • Nominell ingångsspänning: 640 V.
    • MPPT-spänningsintervall: 120 - 980 V.
    • Max DC-effekt: 30 000 Wp.
    • Max. ingångsström (ingång A / ingång B): 32/16 A.
    • Max. kortslutningsström (ingång A / ingång B): 36/18 A.
    AC-utgång:
    • Nominell AC-utgångseffekt: 15 000 W.
    • Nominell utgångsström: 21,7 A.
    • Max. utgångsström: 22,7 A.
    • En uppdatering av firmware krävs under installationen.
    • Katalogbladet finns i de nedladdningsbara dokumenten nedan.
    Märke
    SolaX Power
    Denna produkt är listad i följande kategorier
    Hem och trädgård, SOLAX POWER, Solomformare, Solomvandlare, Solpaneler, Varumärken
  • Parametrar
  • Dokument för nedladdning
  • Betyg och recensioner1
  • Frågor om produkten0
3.00
/ 1
Produktbetyg
3.00
60%
Kunder rekommenderar
0
Detaljerat betyg
Nätomriktare SolaX Power 15kW, X3-MIC-15K-G2 Wi-Fi
16 879kr
-6%